DIAGNOSTYKA AKUMULATORÓW AZOTOWYCH

  • 20151125_123305

Diagnostyka akumulatorów azotowych

Akumulatory hydrauliczne często ulegają uszkodzeniom, szczególnie w jednostkach, które charakteryzują się pracą ciągłą pod bardzo wysokim obciążeniem oraz ogromnymi wymaganiami względem bezpieczeństwa. W naszej firmie realizowana jest diagnostyka akumulatorów azotowych, dzięki której można z łatwością odzyskać sprawność tego kosztownego urządzenia i uniknąć jego jeszcze droższej wymiany na nowe.

Czym charakteryzują się akumulatory azotowe?

Akumulator hydrauliczny to jedno z wielu urządzeń, które w żurawiu samochodowym pełni bardzo ważną rolę. Otóż podzespół ten jest przeznaczony do umożliwienia wykonania płynnego ruchu w układach hydraulicznych, w tym np. części zawieszenia, gdyż hydro akumulatory szczególnie często w przypadku żurawi spotyka się w obrębie zawieszenia.

Umożliwiają przede wszystkim płynne poruszanie się po podłożu, nawet po tym nierównym i wymagającym częstych korekcji kierownicą, jak i po budowlanych placach. To właśnie one odpowiadają za częste usterki polegające na uszkodzeniu hydroakumulatora.

Uszkodzenie tego podzespołu to nie wszystko – jego usterka, nawet ta w zasadzie niezauważalna gołym okiem, może prowadzić do wielu nieprzyjemnych następstw. Należy do nich np. szybkie zużycie podzespołów układu kierowniczego, łożysk, piast, drążków oraz innych elementów, jak i dość kosztowne w naprawie uszkodzenie siłownika podwozia. To z reguły duży koszt, lecz także spory problem, szczególnie w trakcie wykonywania wymagającej pracy na wysokościach.

Akumulator azotowy – diagnostyka

Warto wiedzieć, że uszkodzenia akumulatorów azotowych nie zawsze można zauważyć już w chwili ich pojawienia się. Niektóre usterki są szczególnie groźne i podstępne – mogą po cichu niszczyć pozostałe elementy jezdne pojazdu, w tym nawet wpływać na szybsze ścieranie się opon, nie rzucając jednocześnie na siebie dosłownie żadnych podejrzeń. W rezultacie cały pojazd może wydawać się w znacznie gorszej kondycji niż wcześniej, lecz nawet wprawny mechanik nie umie wydedukować, jaki podzespół odpowiada za ten stan rzeczy.

W naszej firmie jest zupełnie inaczej. Od lat zwiększamy naszą wiedzę i obsługujemy najbardziej wymagających klientów, zapewniając im dostęp do wysokojakościowych produktów w korzystnej cenie. Jesteśmy w stanie przeprowadzić szereg działań związanych z dokładną i precyzyjną analizą każdego pojazdu, sprawdzając dogłębnie przede wszystkim hydroakumulator.

Diagnostka akumulatorów azotowych to dla nas codzienność i zarazem praca, którą realizujemy już od lat. Wszystkie nasze działania, głównie za sprawą np. chęci dążenia do doskonałości, dokładnie planujemy i zawsze przeprowadzamy je dokładnie wedle planu. W efekcie diagnostyka akumulatorów azotowych to w naszej firmie pewne bezpieczeństwo finansowe oraz osobowe, a także pewność powodzenia całego zadania. Nie obiecujemy usług niemożliwych do spełnienia – chętnie poinformujemy o błędach, lecz także podkreślimy wszystkie zalety wybranych rozwiązań.